ריהוט ואבזור לבית - מעצבים את הבית מחדש
הבית הרוקד בפראג

על העיצוב הארכיטקטורי המרהיב אין ספק זהו אחד המבנים מהיותר מיוחדים שנבנו בעולם, אך מהו אותו מבנה המיוחד הזה? הבית הרוקד אשר נמצא בפראג, צ'כיה הוא השם שניתן למבנה המשרדים. המבנה תוכנן על ידי האדריכל הצ'כי מילוניץ' ולאדו והאדריכל הקנדי גרי פנרק.

סגנון המבנה
הסגנון של המבנה הוא השראה מה"דה-קונסטרוקטיביזם" - הסגנון המוכר ביותר באדריכלותו של פרנק גרי.

גם בישראל ישנם מספר מבנים אשר נבנו בסגנון דומה לבית הרוקד של מילוניץ' וגרי. המבנה המפורסם ביותר בארץ שנבנה בסגנון הוא המשכן החדש לאמנויות הבמה שנמצא בעיר באר שבע שבדרום הארץ.

ההשראה למבנה היו זוג רקדנים מפורסמים (ג'ינג'ר רוג'רס ופרד אסטר), ומשום כך שמו המקורי של הבניין הינו "בניין ג'ינג'ר ופרד". הבניין המרקד בסגנון הדה-קונסטרוקטיביסטי הוקם לצד מבנים - בסגנונות כמו הנאו-בארוק, נאו-גותיקה וסגנון האר-נובו, שכידוע הם סגנונות הבנייה העיקריים הקיימים בעיר פראג.

היסטוריה

הבניין המרקד נבנה  בצומת המרכזי של העיר פראג, (פינת הרחובות רָשִינוֹבוֹ נָאבְּזֶ'זִ'י ורסלובה למי שמעוניין להגיע). במקום הבניין עמד לפני כן בניין אחר, המבנה היה בסגנון נאו-רנסאנס שנבנה בתקופת המאה 19 לספירה. אך המבנה נהרס על ידי פצצה אמריקנית שהגיע לאזור, בסיומה של מלחמת העולם ה-2.

בניית המבנה המרקד הייתה ביוזמת האוול, שלאותם ימים היה נשיאה של צ'כיה. הנשיא האוול ביקש מהאדריכלים גרי ומלוניץ' להקים מבנה מיוחד ויוצא דופן, שישמש כמרכז תיירות ופעילות תרבותית בעיר פראג.

 

מוצרים שעשויים לעניין אותך

השאר תגובה